Wirecard ödeme sistemi BDDK’dan faaliyet izni aldı

wirecard ödeme sistemi türkiye'deAnadolu Ajansı’nın haberine göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Wirecard adıyla geçen Alman online ödeme sistemine faaliyet izni verdi.

WIRECARD RESMİ OLARAK TÜRKİYE’DE

BDDK’nin kurul kararıyla, Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ’ye, elektronik para ihraç etmek üzere, elektronik para kuruluşu olarak Türkiye’de faaliyete başlaması için verilen izin 4 Ekim tarihli Resmi Gazete ilanıyla duyuruldu.

Alman Bankacılık Lisansı’yla hareket eden Wirecard, global online ödeme sistemleri arasında başı çeken en önemli firmalardan.

RAKİP PAYPAL TÜRKİYE’DEN ÇEKİLMİŞTİ

Wirecard’ın en büyük rakiplerinden olan PayPal şirketi, bir süre önce yaptığı açıklamayla Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırmıştı.

2014 yılında 3 Pay/Mikro Ödeme’yi satın alarak Türkiye’ye ilk girişini dolaylı olarak da olsa yapan Wirecard, yeni aldığı izin ile birlikte kendi ismiyle Türkiye’de yer alabilecek. Türkiye’nin elektronik finansal hizmetler, e-ticaret ve ön ödemeli ürünler bakımından Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en dinamik pazarlarından biri olması Wirecard’ın ülkemize yatırımında büyük bir etken oldu.

1999 yılında Almanya’da kurulan Wirecard, online ödeme çözümleri sunan global bir finans ve teknoloji firması. Dünya genelinde 7000’in üzerinde müşterisine ödeme işlemleri, elektronik çözümler ve risk yönetimi hizmeti sunuyor. Firmanın en büyük rakipleri bir süre önce ülkemizden çekilen PayPal ve Western Union.

Yorumunuzu Yapın "Wirecard ödeme sistemi BDDK’dan faaliyet izni aldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien