Sayısal Loto Kasım ayının zam şampiyonu oldu

Sayısal Loto kuponuÖzelleştirme süreci devam eden Milli Piyango oyunlarından en popüler olanı Sayısal Loto, Kasım ayının zam şampiyonu oldu. Sayısal Loto’nun kolon fiyatı %50 artarak 1 liradan 1.5 liraya çıktı.

SAYISAL LOTO’DAKİ ARTIŞ YÜZDE 50

Hürriyet’in haberine göre; Kasım ayı enflasyon rakamlarının kısa bir süre önce açıklanmasıyla zam şampiyonunun Sayısal Loto olması şaşkınlık yarattı. En büyük artışın lotoda olduğu görülürken, Sayısal Loto’nun kolon fiyatı yüzde 50 arttı.

Mart ayında ise bir diğer Milli Piyango oyunlarından Süper Loto’nun fiyatı %100 zamla 1 liradan 2 liraya çıkarılmıştı.

Süper Loto’dan sonra Sayısal Loto’nun da kolon fiyatının attırılması, Talih Kuşu özelleştirme ihalesinin cazip ve değerli hale getirilmeye çalışıldığına yorumlandı. Mayıs ayında yapılan yönetmelik değişikliğiyle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango’nun aday sayısını arttırmak adına bir dizi değişikliğe gitmişti. Sayısal oyunlarda günde 2 kez çekiliş olanağı hayata geçirilirken, biletler üzerine reklam alınması ve 6 olan oyun sayısının da arttırılması öngörülmüştü.

MİLLİ PİYANGO İHALESİ İKİ KEZ ERTELENDİ

2016 yılında yapılması kararlaştırılan Milli Piyango ihalesi iki kez ertelendi. Yatırımcılardan gelen talep doğrultusunda bir kez ertelendikten sonra, 15 Temmuz sonrası gelişmeler nedeniyle bir kez daha ertelenmişti. İhale için ön yeterlilik başvuru süresi 10 Şubat 2017 olarak kararlaştırılırken, son başvuru tarihi ise 10 Mart 2017 olarak belirlenmişti.

Sayısal şans oyunlarının 2015 yıllık karı 1 milyar 564 milyon olarak açıklanmıştı. Bu gelirin 569 milyon 253 bin lirasını Sayısal Loto oluşturuyor. Bu yılın Mart ayında fiyatı yüzde yüz artan Süper Loto’nun 2015 yılı geliri 423 bin 414 lira; Şans Topu’nun yıllık geliri 320 bin, On Numara’nın ise 251 bin liraydı.

Kolon fiyatlarındaki artışla daha değerli hale gelen Sayısal oyunlar, Milli Piyango ihale sürecini de doğrudan etkileyecek gibi gözüküyor.

Yorumunuzu Yapın "Sayısal Loto Kasım ayının zam şampiyonu oldu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien