Sanal Para Birimi Bitcoin Yeni Bir Rekora Koşuyor

bitcoin vs dolar9 yıllık tarihinde en değerli günlerini yaşayan sanal para birimi Bitcoin, Dolar karşısında yükselişini sürdürüyor. Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi aynı zamanda Digital Dönüşüm Derneği Başkanı olan İsmail Hakkı Polat, Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi, Brexit ve Orta Doğu’nun çalkantılı halinin siber para birimi Bitcoin’e olan talebi arttırdığını öne sürdü.

1 BİTCOİN 1000 DOLARI GEÇTİ

Bundan 3 yıl öncesinde Bitcoin’de keskin bir düşüş yaşanmıştı. Geçen senenin sonunda ise sanal para Bitcoin yeniden artışa geçmeye başladı. 2010 yılında 1 Dolar 1000 Bitcoin değerindeyken, bugün ise 1000 Dolar 1 Bitcoin sınırını çoktan aştı.

2008 yılında hayata geçen sanal para Bitcoin, günümüzde kullanılmakta olan para birimlerinden biridir. Sadece internette ve digital mecrada kullanılan üretimi sağlanan Bitcoin, kısa tarihinde belli aralıklarla iniş ve belli aralıklarla çıkış yaşamıştır. Fakat yaşadığı iniş çıkışlara rağmen genel anlamda düzenli bir artış göstererek dengesini korumayı sürdürmüştür. 7 yıl önce 1 Dolar bin Bitcoin seviyesindeyken, 2017’de büyük bir çıkış yakalayan Bitcoin yüzde yüzlük bir yükseliş sağlayarak 1000 Dolar 1 Bitcoin değerine ulaştı. Gerçekleştirdiği bu geri dönüşle Bitcoin tekrardan yatırımcıların büyük favorisi haline geldi.

GÜVENLİ LİMAN BİTCOİN

Digital Dönüşüm Derneği Başkanı ve öğretim görevlisi İsmail Hakkı Polat, son zamanlarda yaşanan kaosların Bitcoin’in yükselmesine olumlu yönde etki ettiğini, Brexit havasının diğer Avrupa ülkelerine de yayılabileceğini, Orta Doğu’da süren karışık ortamın da sanal para biriminin artmasında büyük etken olduğunu dile getirdi.

BİLGİSİ OLMAYAN UZAK DURSUN

Bitcoin’in bu artışını cazip bulan yatırımcıların Siber dünya ve para birimlerine dair bilgileri olmadan bu alana yönelmemeleri gerektiğinin altını çizen İsmail Hakkı Polat, “yatırım portföyünüzü yanlışlıkla bir tuşa basarak sıfırlayabilirsiniz ya da güvenliğinize yeterince özen göstermezseniz cüzdanınız ‘hack’lenebilir.” sözleriyle digital dünyanın gerçeklerinin de acımasız olabileceğini gözler önüne serdi.

Yorumunuzu Yapın "Sanal Para Birimi Bitcoin Yeni Bir Rekora Koşuyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien