PokerStars’da 4 yöneticiye New Jersey müdahelesi

pokerstars amerika operasyonlarına yöneticilerinden eksik başlıyorPokerStars’ın New Jersey’de aldığı online kumar oynatma lisansı ile A.B.D pazarına dönmesi online poker dünyasında büyük heyecan yaratmıştı. Ancak lisans anlaşmasının detayları ortaya çıktıkça Amaya grubuna ait olan PokerStars’ın aslında o kadar da avantajlı olmadığı ortaya çıktı.

‘Unlawful Internet Gaming Enforcement Act’ ismi ile 2006’dan bu yana yürürlükte olan bir online kumar oynatma yasağı bulnuyor. Ancak New Jersey gibi eyaletler yaptığı düzenlemelerle eyalet bazında online kumarı yasallaştırıyor. Bu süreçte ise eskinin sancıları yeni süreci etkiliyor. Anlaşmanın detaylarına göre Amaya’nın sahibi olduğu PokerStars, Full Tilt Poker ve Pyr markaları ile 2006’daki yasaya rağmen yöneticilik yapan 4 yetkilinin istifası istendi.

Bu yasadan sonra ‘Kara Cuma’ olarak bilinen F.B.I operasyonları‘na kadar başta PokerStars, Full Tilt Poker, Bodog, Absolute Poker ve Ultimatebet olmak üzere bir çok online poker sitesi operasyonlarına devam etmişti. 2011 yılında Amerika’daki faaliyetlerine son veren şirketler sonrasında yasal lisans almak için uzun uğraşlar vermişti. New Jersey Kumar Kurumu da yaptığı açıklamada buna değindi ve 2011’den yana yasal olarak faaliyet gösteren saygıdeğer şirketler oldukları vurgusunu yaptı. Ancak 2011’den önce yasaya rağmen faaliyetleri devam ettiren yöneticilerin yeni yasal dönemde şirket bünyesinde yer alamayacaklarına hükmetti.

PokerStars sözkonusu dönemde lisanslı bulunduğu Karayip ülkelerinden faaliyet gösteriyordu. Amerika’nın itiraz edebileceği en önemli konu olan finansal aracıların yasaları bilmesine rağmen A.B.D vatandaşlarının para yatırıp çekmesine isin vermesi olabilirdi. Ancak bu konuda da PokerStars anlaşma imzaladığı tüm finansal aracılardan yasalara uymaları konusunda güvence almıştı. New Jersey Kumar Kurumu ise bu ve benzeri savunmaları dikkate almadan yöneticiler Mike Hazel, Israel Rosenthal, Serge Bourenkov ve Charles Fabian’ı şirketin dışına itti. Kurum ayrıca David Baazov, Isai Scheinberg ve Mark Scheinberg’in de aralarında bulunduğu kurucu ekibin de kendi izni olmadan şirkette çalışamayacağına hükmetti.

Kaynak: bahismedya4.com

Yorumunuzu Yapın "PokerStars’da 4 yöneticiye New Jersey müdahelesi"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien