PokerStars ile İtalya vergi konusunda anlaştı

Amaya ile italya vergi konusunda anlaştıDünya’nın en büyük online poker sitesi PokerStars ve Full Tilt Poker‘in sahibi Kanadalı şirket Amaya, PokerStars’ın 2009 ile 2014 yılları arasındaki İtalya’daki faaliyetlerinden oluşan vergi konusunda İtalya devleti ile anlaşma sağladı. Anlaşma uyarınca Amaya, İtalya Vergi Dairesi’ne 5.9 Milyon Euro ödeyerek anlaşmazlığı çözecek. Bu miktar İtalya’nın istediği 85 Milyon Euro’dan sonra Amaya için iyi bir anlaşma gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında başlayan soruşturmada İtalya, online poker oynatma lisansı verdiği PokerStars’ı gelirlerini vergiye tabi olmayan başka yerde kurulu bir şirkete aktarmakla suçlamıştı. Halfords Media S.r.l adındaki şirkete aktarılan gelirler, İtalya’da vergilendirilemiyordu. 300 Milyon Euro’luk gelirin, İtalya’dan kaçırılarak Malta ve Isle of Man gibi daha düşük vergi oranlı ülkeler üzerinden deklare edildiği iddia ediliyordu. ‘Fiyatlandırma transferi’ olarak bilinen bu yöntem şirketlerin vergi avantajı sağlamasına yarıyor.

PokerStars ise sözkonusu dönemde İtalya’da 120 Milyon Euro vergi ödediğini belirterek iddiaları reddediyordu. İki tarafın masaya oturması sonucunda 5.9 Milyon Euro’luk ek bir vergi ödemesi ile PokerStars İtalya‘nın 2009-2014 yılı faaliyetleri tam olarak kayıt altına alınmış oldu.

Kaynak: bahismedya4.com

Yorumunuzu Yapın "PokerStars ile İtalya vergi konusunda anlaştı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien