Pentagon personeli devletin kredi kartlarıyla kumar oynadı

kravatli poker oyuncusuAmerika Savunma Bakanlığı Denetleme Dairesi’nin raporuna göre Pentagon’da görevli 30 personel, kendi adlarına düzenlenen resmi kredi kartlarıyla “yetişkinlere özel mekanlarda” 1 milyon 48 bin dolar harcadı.

Hürriyet’in Sputnik Türkiye‘den aktardığı habere göre, Denetleme Dairesi’nin raporunda, 30 kurum personelinin resmi kredi kartlarıyla yaptığı toplam harcamanın en büyük kısmı 952 bin 258 dolar ile kumarhanelerde, 96 bin 576 doların ise striptiz kulüplerinde gerçekleştirildiği bilgisi kayda geçirildi.

Savunma bakanlığının tahsis ettiği kredi kartlarının bu tarz uygunsuz kullanımları sonucunda doğabilecek güvenlik zafiyetlerine raporda vurgu yapılırken, kişisel harcamalardan doğan giderler ile kurumun bütçesinin delinmesine karşı yaptırımlar uygulanmaması ağır bir şekilde eleştirildi.

Raporda açığa çıkan sonuçlara göre 30 personelden 5’i güvenlik için gerekli soruşturmalardan geçirilmezken, sadece 2 personel hakkında gerekli incelemeler başlatıldı.

Pentagon’un hatalarının da üzerinde durulan raporda, kredi kartlarının kullanımı ile ilgili sınırların belirlenmediği, kurallar ve cezaların çerçevesinin çizilmediği ve bu konuda acil önlemler alınması gerektiği belirtildi.

ABD yasalarına göre, devlet çalışanlarına tahsis edilen kredi kartlarının masraflarının sübvansiyonu, Amerikalı mükelleflerin cebinden çıkıyor.

Yorumunuzu Yapın "Pentagon personeli devletin kredi kartlarıyla kumar oynadı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien