Milli Piyango özelleştirmesi bir başka bahara ertelendi

milli piyango özellestirmesiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango özelleştirme ihalesinin ön başvuru ve teklif tarihlerini bir kez daha erteledi.

İHALE 2017 BAHARINA KALDI

Anadolu Ajansı’nın geçtiği haberde, ÖİB, Milli Piyango özelleştirme ihalesini ikinci kez ertelerken, ihale tarihini 10 Mart 2017’ye kadar uzattı.

13 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yer alan ÖİB ilanına göre, ihalede ön yeterlilik için son başvuru tarihi 14 Ekim’den 10 Şubat 2017’ye, son teklif verme tarihi ise 8 Kasım’dan 10 Mart 2017’ye çekildi.

İlan detaylarında, ihale kapsamında, bilgi sitesi ve bilgi odası son başvuru tarihi 16 Eylül’den 20 Aralık’a, bilgi sitesi ve bilgi odası erişiminin son tarihi ise 23 Eylül’den 5 Ocak 2017’ye, ortak girişim grubunda değişiklik yapılması için son başvuru tarihi de 27 Ekim’den 20 Şubat 2017 tarihine kadar uzatıldı.

BAKAN NACİ AĞBAL UZATILMA NEDENİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Arapsaçına dönen ihalenin sonlanma süreci merakla beklenirken, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Piyango ihalesinin uzatılmasına dair şu açıklamayı yaptı:

“Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi” ihalesine yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gösterildiğini belirten Ağbal, ihaleye katılmak isteyen ortak girişim gruplarının taleplerinin dikkate alındığı için ihale tarihinin yeniden düzenlendiğini belirtti. Ağbal ayrıca, Milli Piyango lisansının özelleştirilmesine ilişkin sürecin büyük titizlik ve kararlılık içinde devam ettirileceğinin de altını çizdi.

Yorumunuzu Yapın "Milli Piyango özelleştirmesi bir başka bahara ertelendi"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien