İskoçya Lig Kupası’nın yeni sponsoru Betfred

betfred - iskocya lig kupasi sponsorlugu 3 yil surecekİskoçya Lig Kupası’nın heyecana ihtiyacı olduğunu düşünen İskoçya Federasyonu, yeni bir anlaşma yaparak hem kulüpleri, hem de taraftarları fazlasıyla hareketlendirdi. İskoçya Lig Kupası ismi bundan sonra The Betfred Cup olarak anılacak. Bu kupayı geçen sene ilk kez Ross County kazanmıştı. Yeni isme geçiş 2016/2017 sezonundan itibaren geçerli ve anlaşma da 3 yıl boyunca 1 milyon £ civarında olacak. Başka bir deyişle eski isimle kupayı son kazanan takım Ross County oldu. Kupanın ismiyle birlikte formatını da değiştiren İskoçya Federasyonu, bundan sonra The Betfred Cup’ta eleme usulünde grup formatına geçiş yaptı. BT Sport’dan da canlı yayınlanacak kupanın böylece kalitesinin artması, daha heyecanlı maçlar oynanması bekleniyor.

İskoçya Profesyonel Futbol Ligi CEO’su Neil Doncaster bu konuyla ilgili çok heyecanlı olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Bu anlaşmanın İskoçya futboluna büyük destek vereceğini belirten Doncaster bu anlaşmada katkısı olan herkese ve Betfred’e teşekkürlerini iletti. Sözlerine devam Doncaster; Betfred’in kendi heyecanlarını ve vizyonlarını paylaştığına inandığını, ülke futboluna rekabeti getirmek için birlikte hareket edeceklerinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Doncaster’dan sonra sözü alan Betfred CEO’su John Haddock da aynı Neil Doncaster gibi bu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: ‘İskoçya Lig Kupası’na sponsor olacağımız için son derece mutluyuz. Bu daimi ve başarılı olmasını beklediğimiz anlaşmanın uzun süre devam etmesini umuyoruz.’

Son dönemde özellikle Rangers’ın alt liglerde oynamasının ardından İskoçya Futbolu’nda rekabetin azalarak yok olma aşamasına girdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Federasyonun Betfred anlaşmasıyla heyecanı arttırması bekleniyor. Beklenilen gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de zaman gösterecek.

Kaynak: BahisMedya

Yorumunuzu Yapın "İskoçya Lig Kupası’nın yeni sponsoru Betfred"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien